سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سیدحسن نصرالله: قیام امام حسین(ع) برای حفظ اسلام بود نه قدرت

سیدحسن نصرالله: قیام امام حسین(ع) برای حفظ اسلام بود نه قدرت

دبیرکل حزب الله لبنان در شب عاشورای حسینی گفت، قیام امام حسین(ع) نبرد برای حفظ اسلام بود نه کسب قدرت و حکومت.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، سید«حسن نصرالله»، در سخنرانی خود به مناسبت شب دهم محرم در مجمع «سیدالشهداء» در «الرویس» در حومه جنوبی بیروت تاکید کرد: امام حسین(ع) به ما می آموزد هنگامی که پای واجب الهی و مسئولیت ما در قبال اسلام، مقدسات و وطن هایمان به میان می آید، باید از جان خود بگذریم و آن را فدا کنیم.
وی خطاب به توده مردم، علماء و نخبگان مقاومت که در طول دهه های متعدد از مقاومت حمایت کرده اند، گفت: من در مقابل جهانیان گواهی می دهم که شما حقیقتاً دوستداران و عاشقان وفادار، بااخلاص و صادق «اباعبدالله الحسین» هستید.
سیدحسن نصرالله افزود: رمز قدرت و قوت ما چه زمانی که سلاح نداشتیم و چه اکنون که سلاح داریم همین روحیه حسینی است. با چنین روحیه ای سلاح مقاومت دارای معنا، مفهوم و ماهیت دیگری خواهد بود.
وی تصریح کرد: در سال 60 هجری نظام ارزش های اسلامی از بین رفته بود و مردم عادی، اهل بیت رسول الله(ص)، مسجد پیام اکرم، کعبه و خانه خدا در امان نبودند و حکومت هیچ حرمتی برای آنها قائل نبود. این وضعیت تا سالهای 61، 62 و 63 هجری همچنان وجود داشت. حاکم وقت نیز اصول، مفاهیم و ارزش ها و معیارهای اسلامی و سنت را نادیده می گرفت و تلاش می کرد تا با تغییر آنها امت اسلام را به سوی جاهلیت نخستین بازگرداند لذا به محو و نابودی تمام نمادهای دین ]اسلام[ و نقاط قوت آن کمر بست.
سیدحسن نصرالله در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک عید میلاد مسیح، یهودیان را عامل توطئه علیه مسیحیان دانست.
وی اظهار داشت، مسیح دارای معجزه، دعوت، سیرت و جهاد بود و کسانی که در برابر مسیح ایستادند و با وی دشمنی کرده و او را متهم کرده و بر علیه وی توطئه کردند یهودیان بودند.
وی تاکید کرد که مسیح نعمتی برای مردمی بود که به معجزات و کرامتش نیاز داشتند، اما مشکل اصلی از سوی نخبگان دینی، سیاسی و ثروتمندان بود که یهود را ایجاد کردند و دعوت مسیح را تهدیدی برای خود، امتیازاتشان، موقعیت و رهبری خود دیدند که تهدیدی واقعی برای آنها محسوب می شد، بنابراین به مبارزه با او پرداختند.
سیدحسن نصرالله افزود: مسیح(ع) سرقت های این نخبگان، رهبری دروغین آنها و سوء استفاده ای که از مردم می کردند، مشخص کرد به همین جهت به شدت با او مقابله کردند.
وی به این نکته اشاره کرد که مسئولان امر وظیفه بزرگی را بر دوش دارند، زیرا مردم در پشت آنها حرکت می کنند.دبیرکل حزب الله لبنان در سالروز حمله رژیم صهیونیستی به غزه گفت که دفاع از فلسطین از طریق اشک ریختن در برابر کانال های تلویزیون امکان پذیر نیست.
دبیرکل حزب الله گفت: ما معنای تظاهرات مردم در کشورهای عربی برای خود را می دانیم و این مسئله اراده ما را تقویت می کند.
وی افزود: اینک یک سال از جنگ غزه می گذرد و جهان درباره محاصره غزه سکوت کرده است و مانع این می شود که مردم خانه های خود را بازسازی کند و در حالی که ساکنان این منطقه در خانه های نایلونی زندگی می کنند، جهان در برابر این حقیقت سکوت کرده است.
سیدحسن نصرالله از مردم کشورهای عربی خواست تا منطق ناامیدی و شکست را نپذیرفته و در برابر خطای مسئولان سکوت نکنند.
وی با بیان اینکه «آمریکا در پس ظاهری آراسته و دیپلماتیک پنهان شده» بمباران «هیروشیما» را نشانه ای برای آیندگان دانست که اعمال آمریکا را تبیین می کند.
دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد، طمع های آمریکا در منطقه بسیار است و آنها برای کمک به مردم نیامده اند، بلکه به دنبال محکم کردن پایه های قدرت خود در دنیا از نفت و غیره هستند و مردم آمریکا نیز قربانی حاکمان خود هستند و نسبت فقر در شهرهای آمریکا افزایش یافته است.

 

منبع : کیهان دوشنبه 7 دی 1388- شماره 19544